JFoS přináší vánoční CD

Jihočeské folklorní sdružení začátkem letošního roku dokončilo výrobu a vydalo za podpory Jihočeského kraje Vánoční CD s názvem "Dej bůh štěstí tomu domu".
titul
Na uvedené nahrávce se představují členské soubory JFoS Doudleban Javor a Kovářovan, jenž reprezentují své národopisné oblasti a to Doudlebsko, Blata a Kozácko.

Doudleban se zde představuje písněmi Dej Bůh štěstí, Hučí dudy pod Dúdleby, Toto malé děťátko, O vánoci dlouhý noci, Javor nazpíval písně Zvěstujem vám radost, Panna houpá dítě v klíně, Vy hoši hudbu štemujte, Andělé pěkně zpívají a CD uzavírá Kovářovan s písněmi Na vánoce dlouhý noce, Já malý přicházím koledovat, Hlele támhle v Betlémě, Slyšte, slyšte pastuškové, Štěstí zdraví, pokoj svatý, Spi, spi neviňátko.

Velice děkuji zúčastněným folklorním souborům za dobrou spolupráci při realizaci nahrávky a velké ocenění si samozřejmě zaslouží Jihočeský kraj, díky jehož podpoře se Vánoční CD podařilo vydat.

Věřím, že milovníkům jihočeské lidové kultury nahrávka zpříjemní blížící se vánoční svátky a prožijí hezké chvíle s lidovou písničkou.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
IČ: 26544636, DIČ: CZ26544636
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062 www.jfos.cz